Serdecznie zachęcamy naszych Gości, do poznawania okolicy i jej nieocenionych uroków. Bogata możliwość wycieczek całodniowych oraz kilkugodzinnych nie powinna ujść waszej uwadze.
Po całodniowym wędrowaniu odpoczynek w hotelowym basenie przynosi podwójną radość!
Huta szkła kryształewego Julia istnieje od ponad 150 lat!
Ręczna produkcja kryształów jest procesem niezwykle pracochłonnym i obecnie już zanikającym. Pragniemy zaprosić Państwa do odwiedzin niezwykłego miejsca oraz obserwacji wszystkich etapów kreowania świata kryształu.
Góra Śnieżka to najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów (1602 m n.p.m.). Skalny stożek zbudowany jest ze skał metamorficznych oraz z granitu co jest właśnie podstawową przyczyną charakterystycznego kształtu Śnieżki. Panuje tutaj specyficzny klimat zbliżony do tego jaki panuje za kołem podbiegunowym.
Średnia roczna temperatura na Śnieżce nieznacznie przekracza 0°C, w najcieplejszym miesiącu wynosi około 10°C. Stąd też pokrywa śnieżna zalega już czasami od października a kończy się w maju. Na Śnieżce nie ma schroniska w związku z tym nie ma również możliwości nocowania turystów. Co roku, w dniu św. Wawrzyńca (10 sierpnia) na szczycie przy kaplicy odprawiane jest nabożeństwo, w którym uczestniczą przewodnicy sudeccy i ratownicy GOPR.
Wodospad Szklarki, położony jest środkowej części Wąwozu Szklarki. Tworzy go górski potok, który spada z wysokości 13,3 m szeroką kaskadą zwężającą się ku dołowi. Przy wodospadzie znajduje się małe schronisko „Kochanówka”.
Wodospad Kamieńczyk jest najwyższym wodospadem w polskich Karkonoszach. Woda potoku Kamieńczyk spada tu z wysokości 27 metrów tworząc malowniczą kaskadę składającą się z trzech progów o różnych wysokościach. Za środkową kaskadą znajduje się sztucznie wykuta przez Walończyków grota. Aby dojść do wodospadu, należy zejść metalową klatką schodową do Kanionu Kamieńczyka. Długości kanionu to 100m, a jego ściany mają nawet do 25 metrów wysokości, dając niesamowite wrażenie.
Oba wodospady znajdują się w Szklarskiej Porębie, około 20km od Świeradowa
Na terenie Gór Izerskich, dużą popularnością cieszą się punkty widokowe, pozwalające na podziwianie panoramy gór. Największym zainteresowaniem turyści obdarzyli 2 punkty znajdujące się na terenie Szklarskiej Poręby:
Zbójeckie skały - platforma widokowa z drewnianym tarasem, na który wejść można bezpośrednio ze szlaku turystycznego. Z tarasu podziwiać można tereny rozpościerające się od Szrenicy aż po Śnieżkę.
Złoty widok - posadowiony nad ponad 20sto metrowym urwiskiem skalnym taras, umożliwia podziwianie widoków na Karkonosze, Dolinę Kamiennej oraz Kotlinę Jeleniogórską. Taras wyposażony jest w leżaki, które w słoneczne dni są idealną formą relaksu i wypoczynku na łonie natury.
Mała Japonia w sercu Karkonoszy!
Niespotykana roślinność, najpiękniejsze kolory, okazałe kolekcje kwiatów, drzew i krzewów, liczących nawet ponad sto lat. To tylko wybrane z atrakcji, jakie oferuje swoim Gościom Ogród Japoński Siruwia. To bajkowe miejsce, pełne wielobarwnych krzewów, pięknych strumyków i atrakcji dla całych rodzin przybliży Wam orientalną kulturę, pozwalając na odprężenie wśród unikalnych okazów roślin. Dla najmłodszych przygotowano Najwyższy Plac Zabaw na Dolnym Śląsku, a dla starszych Muzeum, zwiedzanie z przewodnikiem i kawiarenkę z japońskimi przysmakami.
Ogród znajduje się w Przesiece, położonej niecałe 15 km od miasta Karpacz.
Cztery jeziorka: żółte, purpurowe, błękitne i czarne, leżące na zboczu Wielkiej Kopy, położone są w Rudawskim Parku Krajobrazowym (na terenie wsi Wieściszowice).
Zabarwienie wody w akwenach związane jest ze składem chemicznym ścian i dna wyrobisk. Na początku XVIII w. ówcześni mieszkańcy Rohnau (obecnie Wieściszowice) zaczęli wydobywać łupki pirytonośne, w które obfituje tutejsza gleba. Powstała tu kopalnia pirytu, który był następnie przerabiany na kwas siarkowy. Gdy na początki XX w. zniknęła kopalnia do głosu doszła natura. Woda wypełniła wyrobiska pokopalniane, tworząc zjawiskowe kolorowe jeziorka.
Kolejną perełką dostępną u naszych Czeskich sąsiadów jest Skalne Miasto -Adrspach.
Istnie bajkowe krajobrazy są wręcz konieczne do zobaczenia dla każdego turysty przebywającego w naszych rejonach.
Tysiące skalnych formacji, oszałamiająca przyroda i zapierające dech w piersiach widoki. Narodowy rezerwat przyrody Skał Adrszpasko-Teplickich, w których znajduje się Skalne Miasto, przeniesie Was w zupełnie inny świat!
Czeka tam na Was: forma skalna "Kochankowie" osiągająca wysokość 81,4 metrów, Wielki Wodospad spadający z hukiem z wysokości 16 metrów w dół, najwęższe przejście między skałami (50 centymetrów! szerokości) a na deser powita Was malownicze jeziorko z krystalicznie czystą wodą.
Hotel Buczyński współpracuje również z miejscowym biurem podróży Niem-Pol. Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z ich oferty. Aktualny plan wycieczek znajduje się tutaj oraz w obiektach Buczyński.
Biuro oferuje najwyższą jakość usług za przystępną cenęoraz bogaty program wycieczek do najpiękniejszych i najciekawszych miejsc naszego regionu.
Organizujemy wycieczki m.in. do:
Kontakt:
E-mail: andolsz@wp.pl
Tel.: Magdalena +48 609 066 152 ; Andrzej +48 601 196 755